Zprávičky ze školy - Návštěva dopravního hřiště a výlet za pohádkovými bytostmi

17.10.2007, 03:58, Jaroslava Krčmářová

Na dopravním hřišti v SušiciKaždý rok v září absolvují žáci čtvrtého a pátého ročníku dopravní kurz ve škole. Bylo tomu tak i letos, výuka se týkala žáků pátého ročníku. Děti se učily dopravní značky, řešily různé situace v provozu, učily se, v jakém pořadí projet křižovatkou, co je pro ně na silnici bezpečné a jaké má být vybavení kola. V závěru dvanáctihodinového kurzu si zkusily i test, podobný testu v autoškole. Začátkem října své znalosti uplatnily na dopravním hřišti v Sušici.


Na hřišti probíhala nejdříve první část v učebně, kde lektorky upozornily mladé cyklisty na různá nebezpečí, která je mohou v silničním provozu čekat a jak jim předcházet. Následoval písemný test.


Druhá část výuky byla již praktická, na cvičném hřišti. Žáci dostali kola, nasadili si helmy a vyzkoušeli si jízdu křižovatkami, vyjíždění od okraje vozovky, jízdu v pruzích, vše jako na skutečné silnici. Také si projeli jízdu zručnosti, kde prokázali zvládnutí kola.


Na závěr provedly lektorky hodnocení jízd, ti nejlepší obdrželi dětský řidičský průkaz a odměny.
Tato akce je pro děti určitě přínosem, příští rok se zase zúčastníme.

Kompletní fotky z návštěvy dopravního hřiště naleznete v naší fotogalerii.

 

                    Slamění paňáci

 

Žáci první a páté třídy děkují za hezké přijetí paní Šandarové.Maminka našich dvou spolužáků nás pozvala na svou zahradu, kde jsme si mohli prohlédnout slaměné postavy, zvířátka i pohádkové bytosti.
Překvapila nás Sněhurka s trpaslíky,čert, houpačka, ženich s nevěstou a plno dalších figurek. Vtipné ozdobení a oblečení slaměných paňáků se nám všem opravdu líbilo.


Na zahradě jsme se i pohoupali v houpačkách, pošmudlili si malé králíčky, krmili slepičky a dostali jsme i sladkou odměnu.


Někteří z nás si možná příští rok slaměnou postavičku také zkusí vyrobit, je to opravdu dobrý nápad na využití volného času.

Díky, žáci 1.a 5. třídy s p. učitelkou.Všechny fotky z našeho výletu opět najdete v naší fotogalerii.
 
« Zpět


Diskuse: "Zprávičky ze školy - Návštěva dopravního hřiště a výlet za pohádkovými bytostmi"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře