XXVI. západočeská oblastní přehlídka amatérského divadla 8.3.- 11.3.2007 v Horažďovicích

07.04.2007, 09:24, Petra Hoblová

O tomto víkendu proběhla již  XXVI. západočeské oblastní přehlídka amatérského divadla  v KD Horažďovice.
Zúčastnilo se celkem 9 divadelních souborů - čtyři z Plzně, dva z Karlových Varů, po jednom z Aše a Sokolova. Divákům se předvedl i místní horažďovický Tyjátr.
                                                  

Všechna představení byla hodně navštěvována diváky, ale také samotnými herci z ostatních souborů. Po odehrání hry následoval vždy hodnotící seminář, kde oborná porota zhodnotila provedenou  hru, rozebrala jednotlivé postavy, režii, scénu a celkové provedení hry. Vzhledem k tomu, že členové poroty jsou profesionální divadelníci, nebyla jejich kritika pro herce vždy příznivá.
Celá přehlídka proběhla ve velmi přátelskému duchu jako každý rok, a jako vždy v sobotu večer všichni herci společně poseděli při hudbě, a měli možnost předat si vzájemně různé divadelní zkušenosti.
Slavností zakončení přehlídky bylo v neděli odpoledne, kdy porota udělila nejdříve čestná uznání, a nakonec ceny jednotlivým hercům, režisérům a ostatním. Jako nejlepší hra byla oceněna KOČÁR NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI, divadla Spodina Plzeň a zasloužili si tak postup na květnovou národní přehlídku Divadelní Třebíč. Soubor získal také cenu města Horažďovice - Horažďovická perla. Doporučení pro účast na národní přehlídce dostal také soubor  Divadelní studio D 3, Karlovy Vary, kteří zahráli hru HUGO KARAS.
Na závěr přehlídky bylo připomenuto, že příští rok nás čeká již 25. ročník této jedinečné akce, kterou by si zaručeně neměl nechat ujít žádný milovník divadla.
 
« Zpět


Diskuse: "XXVI. západočeská oblastní přehlídka amatérského divadla 8.3.- 11.3.2007 v Horažďovicích"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře