Výlov Panského rybníka v Nezamyslicích

13.11.2007, 03:27, Petra Hoblová

Výlov Panského rybníka si tentokrát nenechaly ujít spousty lidí z širokého okolí.K podzimu již tradičně patří výlovy rybníků. A jeden takový výlov se konal 5.11.2007 poblíž Nezamyslic.
Panský rybník  leží mezi obcemi Nezamyslice a Žichovice. Se svojí rozlohou 29 hektarů patří mezi ty největší v Plzeňském kraji a v seznamu rybníků obsadil  16. místo.
Výlov Panského rybníka si tentokrát nenechaly ujít spousty lidí z širokého okolí. Vždyť tuto podívanou je možno vidět jen párkrát do roka. Ke krásné atmosféře jistě přispělo i milé podzimní sluníčko.
Lidé si mohli ryby dokonce na místě zakoupit. Výběr byl např. z tradičního kapra, lína, tolstolobika, ale také štiky a sumce aj.
Podle ředitele  Klatovského rybářství Václava Voráčka (uvedl pro Plzeňský deník) bude cena ryb za 80 až 90 korun za kilogram. Což je více než loni.
Na místě výlovu však dali kupující pouze 60,- Kč za kg.Kdo výlov nestihl, má další možnost této podívané 12.11.2007 na rybníku Malkovec u Bílenic, nebo si zakoupit ryby přímo na sádkách v Žichovicích.

Více fotek z výlovu zde.

Plán výlovu velkých českých rybníku najdete zde. U některých jsou připraveny větší akce pro veřejnost.
 
« Zpět


Diskuse: "Výlov Panského rybníka v Nezamyslicích"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře