Vánoce jsme slavili i ve škole.

04.01.2008, 17:56, Jaroslava Krčmářová

                                V adventním čase jsme si   školu a třídy vánočně vyzdobili a vyrobili přáníčka pro sponzory i rodiče. V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme si přichystali dárky pro své nejbližší a ozdobili stromeček na chodbě školy.
   Stalo se již tradicí, že chodíme zpívat koledy a rozdávat přáníčka našim sponzorům, do zdravotního střediska, na obecní úřad a do obchodu. Tentokrát zazněla koleda " Veselé vánoční hody " ve čtvrtek, 20.12.2007. Máme radost z toho, že touto formou můžeme poděkovat za to, co pro školu někteří v obci dělají.

Poslední den před vánočními prázdninami jsme se již neučili, obě třídy měly tzv. " Vánoční posezení ". Ráno se všichni sešli v dolní třídě a po zazvonění zvonečku se šlo ke stromečku na chodbě. To byla nádhera! Ti nejmenší se nestačili divit, že vidí spoustu dárků, které využijeme při hodinách, či v družině. Zpěvem koledy a s přáním hezkých Vánoc pro paní uklízečku jsme se rozešli do tříd, krásně rozzářených svíčkami, s připravenou vánoční tabulí.


Do první třídy byli pozvaní i rodiče, děti jim předvedly besídku. Dále jsme poslouchali koledy, vyzkoušeli si vánoční zvyky, ochutnali si navzájem cukroví, které naše  maminky upekly. Vyráběli jsme ještě dárečky, 1. a 5. třída obrázek, 2. a 3. třída vánoční stromeček.


   S přáním hezkých Vánoc jsme se rozešli . Sejdeme se zase 3. ledna,  již v novém roce 2008.

 

Fotografie z Vánoc 2007 najdete jako vždy v naší školní fotogalerii

 
« Zpět


Diskuse: "Vánoce jsme slavili i ve škole."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře