Svatobor zazpívá k 70. tinám Jitky Kovaříkové

14.10.2007, 10:10, Petra Hoblová

V tomto roce se významného životního jubilea dožívá paní Jitka Kovaříková. Na její počest připravil Svatobor a Sušický dětský sbor program, který předvedou na slavnostním koncertě ve Smetanově sále v Sušici.
Mnozí Sušičané pamatují paní profesorku Jitku Kovaříkovou ještě jako dívenku s krásným hlasem. Po maturitě vystudovala Akademii Muzických umění v Praze a po krátkém angažmá v Liberci a Ostravě odešla jako sólistka na dlouhá léta do Lipské opery.

 
Své pěvecké umění zúročila pak jako profesorka zpěvu na vysoké škole Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. V této funkci jsme ji mohli každý rok sledovat na koncertech ve Smetanově sále, nebo v kostele v Kašperských Horách. Oceňovali jsme, jak její studenti z Německa či Koreje interpretovali české skladatele a jak paní profesorka dovedla zpívané árie posluchačům přiblížit.


 Sušičtí zpěváci chtějí paní Jitce předat kytičku, která snad potěší ji i vás. Dne 19.10. v 19,30 ve Smetanově sále v Sušici uslyšíte pěvecký sbor Svatobor, Sušický dětský sbor a studenty gymnázia. Jako sólisté vystoupí Jaroslav Hamberger, Adéla Lučanská a Marie Houšková. U klavíru se vystřídají Klára Prunerová, Dagmar Ciompová, … a Zdena Milotová.


Přijďte, závěrečné Proč bychom se netěšili si můžete zazpívat s námi!

Za Svatobor a SDS Sušice
Josef Baierl


Fotky laskavě zapůjčila Jitka Kovaříková


 
« Zpět


Diskuse: "Svatobor zazpívá k 70. tinám Jitky Kovaříkové"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře