Strakonická kasárna se otevřela veřejnosti

30.05.2007, 02:22, Petra Hoblová

V neděli 13. května 2007  se uskutečnil  u příležitosti  62. výročí osvobození Československa od fašismu a ukončení 2. světové války v objektu kasáren V Lipkách Den otevřených dveří u 25. protiletadlové raketové brigády Strakonice.

Tuto již tradiční akci připravili pro veřejnost AČR ve spolupráci s Městem Strakonice a Muzeem středního Pootaví ve Strakonicích. Jako každoročně přitáhla tato oblíbená akce mnoho návštěvníků, zejména rodiny s dětmi.
Pro děti byla lákavá zejména možnost, prohlédnout si zblízka vojenskou techniku, prozkoumat zevnitř jednotlivé bojové vozy.
Návštěvníci měli možnost shlédnout zejména ukázky techniky a ručních zbraní protiletadlové brigády, videoprezentaci ostrých střeleb v PDA. Dále se zde prezentovali  Policie České republiky, Městská policie Strakonice a  Vojenská policie.
Byly zde předvedeny scény Vojenského historického klubu K. u. K. Infanterie Regiment No 35 Pilsen – 2. kompagnie - tzv. "Pětatřicátníci".

 

Také  zde byly vystaveny technické skvosty Klubu civilních automobilových veteránů, Harley klubu – Strakonických motorkářů, kteří předvedli své moderní stroje.
Svoji techniku ukázal také Hasičský záchraný sbor Strakonice.


 

 

Celou akci zpestřil bohatý kulturní program pro děti a dospělé. Zahrála country skupiny PAUZA Strakonice. Pro děti bylo připraveno zábavné dopoledne s populárními JŮ a HELE. Děti zajisté uvítaly také prezentaci jezdecké školy Ekochov Hoslovice, neboť jezdecká škola přímo v areálu prováděla jízdu na ponících.
Zajímavé bylo  vystoupení skupiny historického šermu VENDETA a MARKÝZ Strakonice v dobových kostýmech.
Na závěr mohl každý návštěvník ochutnat pravý vojenský gulášek.


Více fotek zde.

 
« Zpět


Diskuse: "Strakonická kasárna se otevřela veřejnosti"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře