Sobotní výjezd do Švihova byl úspěšný - Švihov - TJ Žichovice 1:2 (1:0)

13.05.2007, 15:41, Josef Chalupný

Naši věrní :-)Tentokráte jsme zajížděli na hřiště dalšího z řady stíhačů a zároveň bojovníků o postup do 1.A třídy a to s vědomím, že ve Švihově jsme v předcházejících ročnících nikdy nebodovali, ač jsme k tomu měli vždy blízko, ale většinou rozhodli domácí ve svůj prospěch gólem v závěrečných minutách.

Do utkání jsme vstoupili s mírnou převahou, avšak do gólových šancí nás velmi dobře hrající obránci domácích nepouštěli a veškeré náznaky našich akcí likvidovali dlouhým odkopem. To vše až do 24. minuty, kdy po rohu domácích a našem zaváhání při obsazování hráčů soupeře, jsme z ničeho nic prohrávali 0:1.


To nás vyburcovalo ke zvýšení aktivity a začali jsme si vytvářet celkem slušný tlak. Ve 28. minutě jsme se dostali blízko ke gólu, když trestný kop od lajny, zahrávaný Vencou Turkem, skončil na spojnici branky domácích. Poté se ve 34. minutě ocitl sám před brankářem Olda Chod, ale trochu zbrkle vystřelil mimo. Ve 41. minutě bravurně domácí brankář kryl střelu Jirky Šimáčka po průniku z pravé strany a ve 45. minutě Venca Turek krásnou střelou kolem zdi z trestného kopu, orazítkoval opět jen tyč domácí branky.


Druhý poločas měl podobný obrázek, i když nás v jeho začátku musel podržet Ruda Němec, když včasným vyběhnutím napravil chybu naší obrany. V 55. minutě nám Radim Šiška předvedl profesorskou práci s míčem a poté, co si nejprve posadil obránce domácích na zadek, si pohrál s golmanem a nechytatelně a přesně zakončil. K nejhezčí akci zápasu ho svojí přihrávkou vybídl Tomáš Červený. Poté se domácí začali tlačit do útoku a nám se otevřelo více prostoru pro protiútoky. Bylo jen otázkou času, kdy se nám povede jeden zužitkovat. První velice nadějnou možnost ke skórování zastavil velice nepřesný pomezní domácích, když signalizoval mrtvý ofsajd Oldy Choda, ve chvíli, kdy Robert Šimanovský postupoval sám na branku domácích. V momentě, kdy jsme všichni přemýšleli o dělbě bodů, prodloužil hlavou Olda Chod na Roberta Šimanovského, ten se jesličkami dostal přes obránce domácích a z pravé strany střelou po zemi na zadní tyč, rozhodl o tom, že tři body si vezeme domů my. To běžela 90. minuta.


Na body nás porazili pouze domácí pořadatelé, kteří nám po zápase nepustili teplou vodu… Komentář trénera + sestavu najdete zde, fotogalerie ze zápasu na vás čeká tady. 

 
« Zpět


Diskuse: "Sobotní výjezd do Švihova byl úspěšný - Švihov - TJ Žichovice 1:2 (1:0)"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře