Rozsvícení vánočního stromu

10.12.2007, 13:31, Petra Hoblová

V páteční podvečer 30. listopadu 2007 se sešlo před Obecním úřadem v Žichovicích velké množství lidí. Děti i dospělí se společně přišli podívat na slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Po celá léta se tradičně zdobil smrk naproti ZKD a letos poprvé byl nazdoben stříbrný smrk před Obecním úřadem.

Při příležitosti blížícího se začátku adventu bylo tedy na poslední listopadový pátek naplánováno slavnostní rozsvícení tohoto stromu.

Pro návštěvníky byl připraven krátký program. K příjemné náladě také určitě přispěl DJ JO-NO a stánek s voňavým svařeným vínem a pečenými klobásami na grilu.

Jako první se představily děti ze ZŠ Žichovice a zazpívaly několik známých českých koled a přednesly jednu vánoční básničku. Program se současnými a bývalými žáky nacvičila paní učitelka Krčmářová. Poté se rozsvítil vánoční strom a děti si na něm zapálily prskavky a pověsily vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby. Dalším bodem programu bylo hudební pásmo členů Pěveckého sboru Svatobor ze Sušice. Pro diváky byla dále připravena ohňová show a vánoční aranžování, ale bohužel byly pro nemoc zrušeny.

Všechny děti, které chtěli napsat Ježíškovi o svůj vysněný vánoční dárek, mohly vhodit svoje namalované nebo napsané přáníčko do schránky „Ježíškovy vánoční pošty“. Zda právě jejich přáníčko Ježíšek četl, se mohou děti přesvědčit v žichovické knihovně od 17. – 21.12.2007. Najdou zde svoje dopisy s razítkem Ježíškovy pošty. 

Přestože se rozsvícení stromu konalo v Žichovicích poprvé, sešlo se velké množství diváků. Veříme, že se všem tato předvánoční akce líbila příští rok vše zopakujeme.

 
« Zpět


Diskuse: "Rozsvícení vánočního stromu"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře