O čem se hovořilo na 6. Veřejném zasedání zastupitelstva obce Žichovice

25.09.2007, 10:42, Miloslav Sova

Nově zrekonstruovaná školkaV následujících řádcích bych rád naše čtenáře seznámil s nejdůležitějšími věcmi, které se probíraly na 6. Veřejném zasedání zastupitelstva obce. Nejedná se o žádný oficiální zápis, proto si ten kdo očekává přesná čísla a paragrafy bude muset počkat na oficiální zápis z jednání, který by obec měla vyvěsit na své oficiální internetové stránky případně na úřední desku před obecním úřadem. Pro všechny ostatní, kterým stačí stručné informace, aby byli jak se říká „v obraze“ je určen následující článek.


Co už se stalo.


Stará "škodovka" už definitivně dosloužilaOblíbená Škoda 120, která dlouhá léta sloužila jako služební auto pro potřeby obecního úřadu byla odhlášena z evidence vozidel a místo ní bylo zakoupeno modernější vozidlo Škoda Felicia 1.9D za částku 26 000 Kč.


Pokládka nové krytiny právě začalaV předchozích článcích jsem již informoval o dotacích získaných pro opravu naší školy a také na rekonstrukci mateřské školky. Na opravu školské střechy byla použita 400 – tisícová dotace, oprava proběhla vKromě krytiny přibyly i nové okapy čase školních prázdnin a průběh opravy si můžete prohlédnout na fotografiích.


Nová krásná umyvadla už čekají na dětiNa rekonstrukci školky byla získaná dotace 200 tisíc Kč. Rekonstrukce probíhala rovněž v čase prázdnin a byla zde provedena změna kuchyně na pouhou výdejnu, rekonstrukce toalet a veškerého sanitárního vybavení, pokládka nového koberce. Dne 14.9.2007 byla úspěšně zkolaudována budovaZrekonstruované dětské toalety MŠ a od pondělí 17. září byl obnoven její plný provoz po rekonstrukci.


Ukončení provozu kuchyně provázel samozřejmě i nutný odprodej původního vybavení kuchyně jako škrabka na brambory, pečící pánev, mrazící pult, univerzální stroj, ploténka atd. Do nové výdejny byly zakoupené dva moderní thermoboxy (v částce cca. 20 tisíc Kč) určené pro převoz a uchování vydávané stravy.


Čerstvě zabetonovaná informační tabule - zatím bez obsahuV naší obci byla v průběhu léta postavená nová informační tabule která bude součástí Otavské cyklostezky. Projekt byl spolufinancován Evropskou Unií a tabule kromě mapy žichovického okolí obsahuje také základní informace o naší obci, její historii a památkách.A stejná tabule o pár týdnů později


Co nás čeká v nejbližší době.Prodloužení vodovodného řadu a realizace zasíťování pro 3 nové stavební parcely nacházející se na konci naší obce při výjezdu směrem na Nezamyslice. Pracemi na prodloužení „vodovodu“ byla pověřena firma Zámečnictví Hais ze Sušice a celková cena zakázky by měla činit 83 330 Kč.


Do konce měsíce by měly být zahájeny také stavební práce na přestavbě obecního úřadu. Ten by se z horního patra budovy měl přestěhovat do přízemních prostor.


Dne 16. října 2007 se bude také vybírat realizátor zakázky na dostavbu kanalizace a nové čistírny odpadových vod. Celkem se přihlásilo 32 firem z toho dvě nesplnily ani základní požadavky a byly proto z výběrového řízení vyřazené. Za účasti notáře se ze zbylých 30 firem bude losovat 5 firem, které dostanou všechny podklady, aby mohly učinit konečnou nabídku. Ukončené výběrové řízení je důležitou součástí žádosti o přidělení dotace, protože se bude jednat zřejmě o finančně nejnáročnější dílo v novodobé historii Žichovic, které by si obecní rozpočet bez dotací nemohl dovolit.Nemohu si pomoci, ale neodpustím si na závěr také trochu kritiky. To, že zastupitelstvo naší obce nepatří ke generaci, která by dokonale ovládala moderní technologie nebo přímo fandila Internetu je vcelku pochopitelné. Bohužel v poslední době nabývám dojem, že veškeré informační kanály se v naší obci omezily na pravidelná zasedání zastupitelstva, informační tabule, obecní rozhlas a občasník Otavan, v kterém si občané v březnu mohou přečíst jak proběhla Vánoční besídka a v říjnu zase prohlédnout fotografie z Dětského dne nebo Žichovické pouti. Ačkoliv obec má svůj vlastní oficiální web, jeho návštěvnost je nepatrná.


Stránky které právě čtete a které provozuje občanské sdružení Internet pro všechny jsou současnému vedení obce spíše trnem v oku, přitom vzrůstající návštěvnost jasně dokazuje, že zájem občanů každý měsíc stoupá. Zatím co v lednu tohoto roku nás měsíčně navštívilo pouze 329 unikátních návštěvníků, v květnu to bylo již 948 unikátních návštěv, v červnu 1458 a minulý měsíc 1432 unikátních návštěvníků. Přitom pokud by zastupitelstvo zaslalo každý měsíc e-mailem informace o plánovaných akcích nebo o pracích, které již proběhly (tak jak slibovalo ve své písemné odpovědi našemu sdružení), jsme schopni vše zveřejnit prakticky okamžitě. A jak by měla komunikace s občany vypadat?


Dovolím si opět odkaz na malou obec Němčovice, kde občané najdou cca. 10 krátkých informačních Takto dnes vypadá původní kuchyňčlánků měsíčně a kromě toho mohou využívat i elektronický systém informování prostřednictvím SMS (jen pro úplnost, systém využívá víc než dvojnásobek trvale Hernu dnes krášlí nový, krásný a praktický koberecžijících občanů obce a finanční náročnost činí cca. 3 tisíce Kč ročně.)

 
« Zpět


Diskuse: "O čem se hovořilo na 6. Veřejném zasedání zastupitelstva obce Žichovice"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře