LÉTO, MILÉ LÉTO, COS NÁM PŘINESLO?

07.07.2009, 14:19, Helena Kopová

Školka Žichovice 2008/2009Kvítí pěkného, modrého, bílého i červeného," hlásí starodávné dětské říkadlo. Letošní léto a před ním i jaro přineslo nejen do naší školky velké a rychlé změny počasí, na které křehký dětský organizmus nestačil pružně reagovat - a už tu byly nejrůznější virózy a nachlazení. Náladu jsme si však zkazit nenechali!
 


Co na tom, na tradiční jarní besídce vystupovalo letos méně dětí. Hostů bylo plničko, sotva jsme se vešli. Červen je pro nás každoročně Měsícem dětské radosti: Zábavné soutěže o sladké cenyk MDD. Výlet autobusem do Sušice na nově vybavené pirátské hřiště u gymnázia - stihli jsme i hřiště s obří pavučinou u ZŠ TGM a horkou novinku: hřiště pro babičky a dědečky nad domovem důchodců.


Odpolední pěší výlet na Rabí, kde byli malí turisté odměněni točenou zmrzlinou. Návštěva představení "Není drak jako drak", kdy pro nás Divadlo KUBA z Plzně zahrálo tři pohádky ve spřátelené rábské školce. Každoroční fotografování v žichovickém zámeckém parku - a protože je pan Kavale profesionál každým coulem, zase to dětem moc sluší!

 

Bouřky a přívalové deště udělaly "čáru přes rozpočet" naší jízdě vlakem do Velkých Hydčic, která měla být korunována opékáním u kamaráda Daníka. Předškoláci o své obvyklé rozloučení s mateřskou školou naštěstí ošizeni nebyli. Navečer se sešlo 5 odvážných předškoláků a 1 prvňačka. Udělali si pelíšky ze spacích pytlů nebo dek, posilnili se opečenými buřtíky a směle vyrazili na pomoc nešťastným strašidýlkům, která se vysypala z knihy Lexikon strašidel a nemohla zpět. Vše jsme napravili, i když jsme u tábořiště nečekaně narazili na přísného hejkala s mládětem. Odměna nás neminula! A byla zasloužená ...


Tento týden začínají prázdniny i pro nás, vrátka zahrady i dveře školky se zavřou, vše ztichne. Ale 1. září zase otevíráme, a to i pro nové děti, které přišly k zápisu. A školka bude zase plná dětí, smíchu, výskotu. Jen po prvňáčcích se nám trochu zasteskne...

 

Tak hodně hezkých prázdninových zážitků a v září na shledanou !

 

 
« Zpět


Diskuse: "LÉTO, MILÉ LÉTO, COS NÁM PŘINESLO?"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře