Jak jsme prožívali předvánoční čas v naší škole

04.01.2007, 10:04, Milena Hnídková

Mikuláš zavítal do školy i v roce 2006Tradicí od roku 1992 se stala návštěva Mikuláše a čerta, které každým rokem objednává paní ředitelka. Letos si oba pospíšili a vypravili se za dětmi už 1. prosince. Od rána byli všichni nedočkaví, kdy zaslechnou zvonek a kroky pozvaných.


Žáci se s třídními učitelkami na společné setkání pečlivě připravovali. Prvňáčci a druháci předvedli společnou říkanku „Zdravíme slunce“, zazpívali píseň „Zvířátka a mláďátka“ a přednesli Mikulášovi básničky se zimní tématikou. Čtvrťáci a páťáci nacvičili povídání o historii obou postav, zahráli všem krátkou scénku a zazpívali píseň věnovanou Mikulášovi.


Za předvedená vystoupení obdaroval Mikuláš děti balíčky s ovocem, cukrovinkami a nechyběly ani burské oříšky. Na zlobivé žáky se čert několikrát pozlobil a pověděl všem, co si o nich přečetl. Společnou fotkou jsme se rozloučili a budeme se těšit opět za rok.

Adventní čas u nás začal výzdobou smrku v parku před školou, chodeb, oken a zejména tříd. Děti s paní učitelkami začaly vyrábět dárečky pro své nejbližší a vánoční přání. Období očekávání jsme si zpříjemnili zpěvem koled. Ve čtvrtek 21. prosince se vydali žáčci s paní učitelkami sponzorům, na obecní úřad, do mateřské školy, školní kuchyně, knihovny, obchodu aj. zazpívat koledu „Štěstí, zdraví, pokoj svatý“ a předat vlastnoručně vyrobená přání. Koledníci se vrátili s darovanými sladkostmi a s pocitem, že mnohým přinesli kousek radosti. Na poslední den ve škole roku 2006 se těšili hlavně naši nejmladší.

 

Vánoce 2006Tento den netrpělivě přešlapovali v učebně přízemí a společně s paní učitelkami otevřeli zamknuté třídy, které jim pedagogické pracovnice vyzdobily. Těm nejmenším zářila očička z rozsvícených svíček a vánočně prostřeného stolu. První hodinu si každá třída zhotovila vánoční výrobek – 1. a 2. ročník papírové perníčky na stuze, 3. a 4. ročník voňavé vánoční stromečky v květináči. Po splnění úkolu jsme si všichni zasedli k prostřenému stolu a ochutnávali vánoční pečivo paní učitelky i maminek. V purpurou provoněných třídách jsme si vyzkoušeli dávné tradice např. darování jmelí pro štěstí, rozkrajování jablka, pouštění lodiček, rozlousknutí třech ořechů (s chlebem, zemí a drobným penízem),házení pantoflem, okrajování jablíčka aj.  Chvíle radosti, porozumění a vzpomínání utekly jako voda. Všichni žáci i zaměstnanci si popřáli šťastné Vánoce, hodně zdraví, spokojenosti v novém roce a rozešli se do svých domovů.

 

Více vánočních fotografií ze školy najdete v naší fotogalerii. Stačí kliknout zde.

 

Mgr. Milena Hnídková
ředitelka školy

 
« Zpět


Diskuse: "Jak jsme prožívali předvánoční čas v naší škole"
Datum: Jméno: Komentář:
04.01.2007, 10:09 Miloslav Sova Poděkování
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře