Hrad Rabí zpět ve středověku

26.07.2007, 02:24, Martina Sovová Krejčová

Píše se 21. červenec 2007 a na hradě Rabí ožívají středověcí umělci, kejklíři, lazebnice, mastičkáři a mnoho dalších postaviček všedního života. Života ano, ale určitě ne všedního, neboť i pro dnešní mladé lidi je návrat do dob dávného středověku velmi zajímavá místy až akční podívaná.

Pokud jste tuto červencovou sobotu zanevřeli na koupaliště a rybníky, a vaše kroky vedly na hrad Rabí, doufám, že jste nelitovali, my tedy určitě ne!!!


Souboje k středověku patříPrvní kroky od auta nás dovedly k pokladně, kde jsme odevzdali nemalý obnos ( čehož jsme na závěr akce však nelitovali ). Když se před námi otevřela hradní brána, ocitli jsme se v úplně jiném světě plném rytířů, urozených dam a pánů, kejklířů, mastičkářů, lazebníků, mnichů, vinařů, kořenářů, hospodských, středověkých kuchařů ….


Program začínal v deset hodin dopoledne (najdete v sekci kultura v okolí) a pokračoval přesně, dle námi obdrženého programu, do osmnácti hodin. Po té následoval večerní program, jehož konec byl v jedenáct hodin večer a to velmi efektní ohňovou show. Musíme ocenit, že nebyl jediný promlčený čas, scénka následovala scénku, představení po představení, vše bylo vždy ohlášeno bubeníkem, takže se návštěvníci vždy mohli v klidu přesunout na místo konání ohlášené scénky.


Ukázka lidových řemeselTento již 10. jubilejní ročník byl plný středověké hudby, šermířských představení, kejklí, lidových i dobových tanců, ukázek palných, sečných a dalších zbraní. Pokud vás program neoslovil, mohli jste courat plno stánky s nabídkou ochutnávky medoviny, templářských vín, koření, čaje, pečeného masa z hliněné pece, pražených oříšků a semínek, sýra, těchonické medolády... Pokud jste odolali laskominám, vaše kroky jistě vedly ke stánkům s mořskou koupelovou solí, s replikami středověkých zbraní v dřevěné verzi pro děti, se středověkými šperky … a děti jistě uvítaly stánky s možností vyzkoušení si rýžování zlata a výroby svící ze včelích plátů. Program byl i v hradní včelnici, do které byl však vstup vzlášť.


Pro návštěvníky byly také připraveny dvě osvěžovny v podobě dvou středověkých hospůdek s pečeným selátkem, klobáskami, uzeným masíčkem, dobovými pečenými plackami a plnými sudy piva, které byly konzumovány v horkém počasí přímo bleskovou rychlostí.
Nás nejvíce zaujalo představení středověkých soubojů a šermu a velmi dobře jsme se pobavili při představení Honza málem tulipánem. Opravdu jsme byli velmi mile překvapeni a další, 11. ročník si jistě nenecháme ujít!!!

 
« Zpět


Diskuse: "Hrad Rabí zpět ve středověku "
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře