Horažďovičtí ochotníci chystají premiéru nové divadelní hry

06.10.2007, 15:00, Petra Hoblová

Horažďovický  Tyjátr opět připravil na letošní pozdim pro své diváky skvělou podívanou. Premiéra se uskuteční 2. listopadu 2007 v 19,30 v KD Horažďovice. A na co se můžeme těšit?
Po velmi úspěšné divadelní sezóně 2006/2007 (Rodina je základ státu - podzim 2006; Hrobka s vyhlídkou 2/2007; Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda - 4/2007) přichází Tyjátr opět s jednou divadelní klasikou spisovatele Raye Cooneyho.
Po úspěšném nastudování Cooneyho komedie „Rodina je základ státu“ v loňském roce opět sahli po autorově osvědčené ‚tutovce‘ a v plném proudu nadšení již přes měsíc studuje jeho konverzační komedii „Prachy? Prachy!“. Režie se po krátké přestávce ujal opět Karel Šťastný.

Režisér Karel Šťastný

Zatímco v ostatních Cooneyho fraškách jde o nevěru, díky které postavy zabředávají do trapných situací, v komedii „Prachy? Prachy!“ se do mlýnu ztřeštěností dostávají kvůli nečekanému nálezu. Kufřík s obrovskou částkou 735 000 liber rozmetá poklidný život spořádaného manželského páru. Vidina bohatství nastartuje rozpory nejen v rodině samotné, ale do problému postupně vtahuje i ostatní aktéry hry. Geometrickou řadou narůstá řetězec lží, úskoků, výmluv a vydírání. Napětí se stupňuje a s ním graduje i humor celého příběhu.Příprava tohoto divadelního kusu je v plánu nastudovat za rekordních devět týdnů!!! Což je snad poprvé v historii Tyjátru. Dalo by se říci, že na to mají stejný čas jako profesionální herci, avšak všichni se samozřejmě musí ještě  věnovat svému zaměstnání.


A kde můžete hru shlédnout?

2. - 3.11.2007    KD Horažďovice
21.11.2007        Divadlo Klatovy

Osoby a obsazení:

Henry Perkins        -         A.Jedlička
Jean Perkinsová    -        M.Straková
Vic Johnson        -            V.Benedikt
Betty Johnsonová    -       L.Mužíková
Detektiv Davenport    -     S.Sekyra
Detektiv Slater    -            V.Rücker
Taxikář Bill        -                K.Šťastný
Chodec – borec    -            L.Mužík

Režie:    K.Šťastný
Foto ze zkoušek: J. Chalupný
 
 
« Zpět


Diskuse: "Horažďovičtí ochotníci chystají premiéru nové divadelní hry"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře