Hlavní téma 5-tého veřejného zasedání - přestavba budovy obecního úřadu na 14 bytových jednotek.

09.07.2007, 23:01, Miloslav Sova

Budova obecního úřadu bude již za pár měsíců vypadat jinak. O pár metrů vyšší, sedlová střecha, kanceláře úřadu se přesunou jinam, knihovnu také změny neminou.Dne 20.6.2007 se konalo již 5-té Veřejné zasedání zastupitelstva obce Žichovice. Účast občanů byla bohužel také díky doslova tropickému počasí minimální a tak byl poměr zúčastněných 6:4 ve prospěch zastupitelstva. Omluven byl zastupitel Jan Kavale, Martin Lísa a Miloš Hadvičák.
Hlavním bodem tohoto zasedání byla plánovaná přestavba současné budovy obecního úřadu na 14 nových bytových jednotek. Na tuto přestavbu obec dostala přislíbenou dotaci od Státního fondu rozvoje bydlení .

Dne 18. června 2007 proběhlo výběrové řízení za účelem vybrat z celkem 5-ti doručených nabídek firmu, která by nejlépe vyhovovala požadavkům obce na realizaci tak rozsáhlé rekonstrukce. Výběrová komise zasedla v následujícím složení: Josef Hanzlík, Václav Bublík, Miloš Hadvičák, Josef Vích a Jiří Hejpetr. Předsedou komise byl ustanoven Josef Hanzlík, místopředsedou Václav Bublík. Ze společností SAURA s.r.o, LUBRYCO s.r.o, IRO s.r.o, Limex CB a.s a SAHAN CB.

Požadavky splnili pouze dvě společnosti a zakázku nakonec vyhrála firma LIMEX CB, která nabídla nejen nižší cenu než ostatní, ale také nejdelší záruku na provedené práce - až 60 měsíců (5 let).

Cena rekonstrukce by měla činit 12 268 405 Kč bez DPH což je 13 244 776 Kč včetně DPH. Obec část rekonstrukce uhradí ze státní dotace na výstavbu, která by měla činit 7 700 000 Kč. Na zbytek si obec bude muset vzít úvěr jehož splátky by měli být rozpočítané do nájmu nově postavených bytů.

Stavební práce by měli začít už na přelomu září a října (alespoň podle vyjádření starosty Jiřího Hejpetra). Mělo by se jednat o takzvané „sociální bydlení“ což je hlavní podmínka přidělení dotace. Ve stručnosti by se nechalo říct, že hlavním požadavkem u žadatele o sociální bydlení je výška jeho hrubé mzdy případně celkový příjem rodiny. Podle ředitele Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) Jana Wagnera, vzhledem k růstu průměrné mzdy na sociální byty dosáhne stále větší počet žadatelů. Uvedl to na setkání starostů tachovského okresu v únoru 2007.

Kdo může žádat o byty pro nízkopříjmové kategorie?

Byty pro nízkopříjmové kategorie mohou získat ti zájemci, jejichž mzda nepřekročí u jednotlivce 0,8 násobku průměrné měsíční mzdy v Česku za minulý rok, což je maximální čistý příjem zhruba 15 000 korun. Pokud jde o dvou- a vícečlennou rodinu, je hranice 27 000 Kč, tedy 1,5násobek průměrné mzdy na domácnost. Za rok 2006 překročí průměrná hrubá mzda v ČR 20 000 korun, a hranice nařízené vládou tak dosáhne více lidí.

O výstavbě 14 bytových jednotek bych vás chtěl v budoucnu ještě informovat podrobněji. Vzhledem k opravdu nesnesitelnému horku, však 5-tá schůze trvala jenom půl hodiny a nikdo ze zúčastněných /včetně mně :-)/ neměl už sil procházet podrobněji projektovou dokumentaci.
 
« Zpět


Diskuse: "Hlavní téma 5-tého veřejného zasedání - přestavba budovy obecního úřadu na 14 bytových jednotek."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře