Cesta vlakem aneb Tam a zase zpátky - studené zmrzlinové mlsání.

12.07.2010, 13:49, Helena Kopová

Na nádražíKam "Tam"? No přece do Horažďovic - předměstí! Ve středu 9. června jsme se sešli ve školce a vyrazili k nádraží, někdo se přidal cestou, někdo čekal na nádraží.


Batohy plné jídla a pití, které nesly paní učitelky, dávaly všem okolo znát, že jsme zkušení cestovatelé. A také řádní cestující, proto jsme si koupili jízdenky. Přisupělo žlutozelené "pendolino", nastoupili jsme a pilně mávali. Pak nadšené koukání z okna, na stromy, na louku, na řeku.

 

Velké Hydčice, Horažďovice, Horažďovice - předměstí. Vystupovat! Prošli jsme se, prohlédli
si osobní a nákladní vlaky a hlavně se vyfotografovali, aby byla naše výprava řádně zdokumentována. A honem zpět do vlaku a vybalit svačinu - paní průvodčí se divila, kde se
vzal ve vlaku jídelní vůz. Nabídli jsme jí aspoň bonbón ... A zase sledování krajiny, zahlédli
jsme i volavky.

 

Žichovice se během naší nepřítomnosti nezměnily, hned jsme všichni poznali, že jsme doma. Hurá do školky, osvěžit se po cestě, připomenout si zážitky a začít se těšit na oběd.
 

Studené zmrzlinové mlsání
si dopřáváme na rábském náměstí každoročně. Letos jsme dlouho čekali, až přestane pršet. Déšť skončil, ale hned nastala vedra. Tak jsme se ve čtvrtek 10. června rozhodli zkrátit si jednu cestu autobusem. Po obědě jsme se natáhli při pohádce na koberec, dopřáli si svačinku a přesunuli se na zastávku. Autobus měl zpoždění, chuť na zmrzlinu se při čekání hodně zvětšila ... Nabídka nás zaskočila: měli kopečkovou i točenou zmrzlinu!

 

Někteří mlsálci v tom měli od počátku jasno, jiní postávali hned v jedné hned ve druhé frontě a zkoumali, co si kamarádi nosí. Nakonec všichni hodovali, u stolečků se rozhostilo ticho. Snědeno! Pečlivě jsme si otřeli ruce a pusy do ubrousků (někdo i kolena, tričko a stolek), aby nás nepronásledovaly vosy, a vydali se zpět. Cesta lesem byla příjemná, jen poslední úsek cesty v Žichovicích po silnici už nám bylo vedro. U školky v zámeckém parku už čekali rodiče. Přivítali jsme se s nimi jak se patří, jako bychom je neviděli naposled ráno, ale hodně hodně dávno.
 

 

Fotky nejen z výletu vláčkem, ale i  z jiných našich akcí jako stavění pískového hradu a zmrzliny na Rabí najdete v naší "školkovské fotogalerii".

 
« Zpět


Diskuse: "Cesta vlakem aneb Tam a zase zpátky - studené zmrzlinové mlsání."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře