Beseda ve vlastivědě a Mikulášská nadílka 2007.

05.12.2007, 21:00, Jaroslava Krčmářová

Čert s Mikulášem dorazili o den dříve ...Dnes máme pro vás ze školy hned dvě zprávičky. Dne 27.11.07 pozvala paní učitelka Krčmářová svou bývalou žákyni Petru Jíchovou do naší třídy. Petra pracuje na zámořské lodi a tak obeplula téměř celý svět. Ze svých cest má mnoho krásných fotografií . Objednaný Mikuláš a čert nás tentokrát překvapili již 4. 12. 2007. Děti nemohly věřit svým očím, když spatřily ve dveřích hodného Mikuláše a divokého čerta.

Beseda ve vlastivědě.

Dne 27.11.07 pozvala paní učitelka Krčmářová svou bývalou žákyni Petru Jíchovou do naší třídy. Petra pracuje na zámořské lodi a tak obeplula téměř celý svět. Ze svých cest má mnoho krásných fotografií . My se letos v 5. třídě v předmětu vlastivěda učíme o Evropě, bylo pro nás tedy přínosem vidět na fotografiích evropská města a místa.

Petra nám vysvětlila, jak se na loď vlastně dostala, kde se naloďovala a jak to na takové třináctipatrové lodi chodí. Objela celou Evropu a z této plavby má fotografie hlavních měst, přírodních zajímavostí, historických míst. Líbily se nám hlavně fjordy v Norsku, Petrohrad, Irsko, Oslo, Kodaň s Malou mořskou vílou , Špicberky a neodolatelné Benátky, kde se lidé přepravují na lodičkách. 


Petra plula i okolo Ameriky a dokonce se dostala i na Antarktidu. Z této plavby má zajímavé snímky velryb a krajiny s mohutnými ledovci. Viděli jsme kolonie tučňáků a ještě plno zajímavých míst.
Poznali jsme, jak je důležité se učit cizí jazyky a znát i vlastivědné učivo. Poděkovali jsme za pěknou přednášku a snad Petra z dalších cest přiveze zajímavé snímky, tentokrát z Austrálie.

Článek sestavila Eva Šandarová a Ivana Blažková, žákyně 5. třídy.

 

Mikulášská nadílka 2007

Objednaný Mikuláš a čert nás tentokrát překvapili již 4. 12. 2007. Děti nemohly věřit svým očím, když spatřily ve dveřích hodného Mikuláše a divokého čerta. Každá třída předvedla svůj nacvičený program složený z písniček, básní, divadélka.

.
Mikuláš děti udivil svou knihou hříchů, každý se dozvěděl, jak jedná a v čem by se měl polepšit . Mikuláš nadělil dětem balíček a našim prvňáčkům i psací pero.

Budeme se těšit na příští rok, Mikuláš s čertem slíbili, že zase přijdou.

 

Fotografie z besedy i z Mikulášské nadílky najdete opět v naší fotogalerii.


PS: Žertovný vzkaz pro paní učitelky a všechny žáky od Mikuláše a čertů :-) Paní učitelko, neodolal jsem pokušení vzkázat prostřednictvím této reportáže něco zlobivým dětem :-) Od dnešního dne máte možnost nahrávat svá videa do všech svých článků na serveru www.zichovice.cz Hezkého Mikuláše přeje Miloslav Sova


 
« Zpět


Diskuse: "Beseda ve vlastivědě a Mikulášská nadílka 2007."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře