Akce školy - květen,červen 2009.

12.06.2009, 05:56, Jaroslava Krčmářová

 1. Jedním z hezkých výletů byla procházka v rámci prvouky pro 1. a 2. ročník. Šli jsme s dětmi k Panskému rybníku pozorovat život u vody.
 

 2.  Další  událostí byla oslava Dne dětí. Tentokrát jsme jeli vlakem  do Přírodovědné stanice v Horažďovicích.


   Na náměstí jsme nakoupili v cukrárně, zhlédli  MAJÁLES nové školy a došli do stanice. Zde jsme si prohlédli zvířata uvnitř . Některá  jsme ani neznali/ strašilky, rosněnku /.  Ti odvážliví si mohli potěžkat i hady.

   Venku byla kuna, želvy,morčata, husy, poník. Opravdu se nám zde líbilo.

 

   3. Do hodiny anglického jazyka pozvala paní učitelka studenty z Ameriky. Byl to pro nás opravdu zážitek, slyšet angličtinu, domlouvat se , zpívat a dokonce i učit naše hosty mluvit a zpívat česky .

 

   Všechny snímky z těchto akcí si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

 

 

 
 

Související články

 

Akce školy leden, únor.

Ani v lednu a v únoru 2009 naše škola nezahálela. Dne 16. 1. proběhl zápis nastávajících prvňáčků. Připravili jsme pro děti hezké dárečky, upomínkový list a sladké odměny. Všichni zapisovaní se snažili co nejlépe plnit úkoly, ve škole si i pohráli . V září se budeme těšit na 4 zapsané děti. Další lednovou akcí bylo již tradiční vaření ve 2. třídě.

 

 

Beseda s myslivci.

   Dne 23.6.2008 přišli do naší školy dva příslušníci místního mysliveckého sboru a žák Čonka.  Všichni jsme se sešli ve 2. třídě a poslouchali jejich zajímavý výklad.

 

Beseda ve vlastivědě a Mikulášská nadílka 2007.

Čert s Mikulášem dorazili o den dříve ...Dnes máme pro vás ze školy hned dvě zprávičky. Dne 27.11.07 pozvala paní učitelka Krčmářová svou bývalou žákyni Petru Jíchovou do naší třídy. Petra pracuje na zámořské lodi a tak obeplula téměř celý svět. Ze svých cest má mnoho krásných fotografií . Objednaný Mikuláš a čert nás tentokrát překvapili již 4. 12. 2007. Děti nemohly věřit svým očím, když spatřily ve dveřích hodného Mikuláše a divokého čerta.

 

Besídka k MDŽ.

        V sobotu, 14.3. 2009, vystoupili naši žáci v restauraci U JELENA se svým programem k MDŽ. Vystoupení jsme pečlivě nacvičovali, 1.třída zatancovala, zarecitovala básně a sehrála divadlo O budce. 2.třída přednesla básně a zahrála na flétničky. S maminkami jsme se rozloučili společnou písní.

 

Besídka pro maminky,babičky a známé

Dne 17.5. předvedli žáci naší školy v budově obecního úřadu pro své maminky besídku, kterou nacvičili pod vedením p. třídních  učitelek.

 

Celodenní školní výlet

Jako každý rok, tak i letos, vyjely děti z naší základní školy dne 25. 5. 2007 na celodenní výlet. V letošním roce jsme se odchýlili od tradice cestovat autobusem, naším dopravním prostředkem se stal vlak a vlastní nohy.Odjezd vlakem ze Žichovic 7.30 hodin, směr Sušice, Hrádek, cíl cesty Kolinec a Mlázovy.

 

Cyklovýlet žáků 4. a 5. ročníku.

A můžeme vyrazit.   Již celý rok se parta žáků 4. a 5. třídy těšila na výlet na kolech. V září a říjnu školního roku 2006/2007 byly děti proškoleny, jak se chovat v dopravních situacích, učily se znát dopravní značky a zajezdily si na cvičném dopravním hřišti v Sušici.

 

 

Další akce naší školy

  Projekt "Zdravé zuby" splněn. Hurá, máme diplomy.                                     
 V únoru 2008 se celá naše škola zapojila do projektu "Zdravé zuby." Děti již  vědí,  jak o své zuby pečovat, co jim prospívá a co jim naopak škodí. Důležité jsou i preventivní návštěvy  zubního lékaře. Po splnění tohoto projektu každý z žáků dostal  diplom  Zdravé zuby.


  

 
« Zpět


Diskuse: " Akce školy - květen,červen 2009."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře