Komentáře

Pozvánka na veřejné zasedání

Zveme občany na veřejné zasedání Zastupitelstva obce Žichovice, které se uskuteční v pondělí 26.3.2012 v zasedací místnosti OÚ od 19.00 hodin.

 
Jaké jsou body dnešního zasedání?
Miloslav Sova, 26.03.2012, 16:01 Odpovědět
Očekával bych podrobnější informace o tématech, která se budou na zasedání Zastupitelstva obce Žichovice projednávat. Je v zájmu občanů obce a samozřejmě také zastupitelů, aby účast veřejnosti na veřejných zasedáních byla co největší. Bohužel v několika posledních pozvánkách postrádám alespoň základní informaci o bodech, které bude zastupitelstvo projednávat. Není tedy divu, že na veřejných zasedáních v posledních letech sedí více zastupitelů než občanů :-(

V nedávné době, jsem několikrát avizoval zájem vyvolat veřejnou diskuzi na téma "výstavby nového dětského hřiště" (důvod je jasný, většina obcí v našem regionu s podobným počtem obyvatel jako mají Žichovice již dávno nové hřiště má a na jeho realizaci využila štědrou nabídku dotačních titulů tj. obvykle hřiště v ceně 300 tisíc přijde při 80% dotaci obec na cca. 60 tisíc korun). Také z tohoto důvodu jsem pokaždé před odjezdem do práce kontroloval vývěsku i internetové stránky, aby mi veřejné zasedání neuniklo. V pátek 23 března však žádná informace o konání zastupitelstva na veřejných vývěskách nevisela.

Absenci důstojného dětského hřiště kritizuji již od roku 2006. V době kdy jsem byl krátce členem zastupitelstva obce výstavba nepřicházela v úvahu z důvodu předražené výstavby 14 bytových jednotek, dnes je však rozpočet obce přece jen v lepší kondici než před několika lety. Navíc obec vlastní ohrazené prostory v rozlehlém zámeckém parku, které by nám většina obcí mohla jen tiše závidět.

O možnostech výstavby a cenách jednotlivých zařízení (bohatě by postačila velká věž se skluzavkou, kolotoč, dvojhoupačka se sedátkem pro nejmenší i větší děti a 2 pružinová houpadla) jsem psal již v tomto článku http://www.zichovice.cz/post/jak-by-melo-vypadat-detske-hriste-aneb-kdo-si-hraje-nezlobiaktualizovano-3/

Hezký den přeje Miloslav Sova
 
Re: Jaké jsou body dnešního zasedání?
Milan Šuba, 02.04.2012, 22:58 Odpovědět
Článek, na který reagujete je pouze pozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Žichovice, která stejně jako třeba plakáty vyvěšené na plakátovacích plochách, nebo hlášení v místním rozhlase, mají za úkol upozornit občany na konkrétní zasedání. Občané, kteří se hlouběji zajímají o program propagovaného zasedání zcela logicky rozkliknou v rozcestníku této stránky záložku "úřední deska", kde se v oznámení, které se ze zákona vyvěšuje vždy 7 dní před připravovaným zasedání dozví podrobnosti o programu. Stejné informace se mohou občané dozvědět i na pevné úřední desce před OÚ.
Rozvíjet polemiku okolo dětského hřiště na elektronickém médiu není příliš vhodné, neboť obsáhlost tohoto problému jej předurčuje na jednání a rozhovory, spíše právě na veř. zasedání. Je škoda, že minulého zasedání se nezúčastnili ti občané, které jste při našem posledním rozhovoru přislíbil obejít a spolu s Vámi se v diskusi tímto tématem zaobírat. Snad příště.

Těším se na shledanou na příštím zasedání Milan Šuba
 

Přidat komentář


Jméno:

Název:


Komentář: