Komentáře

Jak to vidím já - Obci hrozila exekuce a hrozba pořád není zcela zažehnána!

Po odvolání starosty a volbě nového jsem si při procházce všimnul jedné zajímavé maličkosti. Po zveřejnění posledních článků se na mně začali usmívat lidé, kteří mne do té doby míjeli bez povšimnutí a naopak nekteří (naštěstí je jich menšina) se na mně začali pro změnu mračit. Pro ty co se mračí mám v dnešním článku informaci, která je snad přesvědčí, že důvody k odvolání Jiřího Hejpetra byly dostatečné. Pokusím se být mimořádně stručný a uvedu pouze fakta, závěry at si každý udělá sám.

 
kadlčák, 15.01.2010, 09:43 Odpovědět
pane sovo, dovolím si vás citovat: ,,Osobně jsem se o exekučním řízení dozvědel den před hlasováním o důvěře starostovi, od paní Mgr. Vítkové, když se mně dotazovala zda mám o celé věci nějaké bližší informace,, a další citace:,,Starosta obce Milan Šuba vědom si vážnosti situace okamžitě inicioval jednání mezi naší novou právničkou Mgr. Lenkou Vítkovou a právníkem paní Fibigerové. Jsem moc rád, že paní Mgr. Vítková byla iniciativní a na tuto věc vás upozornila a za odměnu za to bude pracovat pro obec nebo to byl jen zástupný argument, jak dohodit své známé práci:) doufám, že lidé v žichovicích pochopí, že se nám tu vytváří klika lidí, kteří budou hájit jen své zájmy a zájmy obce budou v pozadí.
 
Re:
Miloslav Sova, 23.01.2010, 00:00 Odpovědět
Dobrý den,
změna právního zástupce obce se odhlasovala ještě v době kdy byl starostou pan Jiří Hejpetr (takže váše první doměnka je nesprávná). První byl osloven právník doporučený senátorkou Ripellovou z Klatov, ten však odmítl.

Co se týká vašeho nařčení, že se nám zde utváří klika lidí co bude hájit své zájmy, tak by to chtělo trochu konkretizovat. Zatím nový starosta v šibeničním termínu zajistil firmu, která byla ochotná vyměnit střechu na MŠ a tato sranda za 500 tisíc korun nestála obec ani korunu. Dalším zájmem je opět zabydlet v posledních letech vylidněný zámek což neshledávám v rozporu se zájmem obce. Pokud vás zajímá něco dalšího klidně se ptejte. S úctou Sova
 
Re: Re:
Kopecký, 28.03.2010, 12:41 Odpovědět
Vážený pane Sovo,
dovolte, abych reagoval na Vaši odpověď z 15.01.2010. Konkrétně na tu část, kde informujete o opravě střechy MŠ a podílu současného starosty pana Šuby. Buďme poctiví. Snažil jsem se o to i já a zjistil jsem, že půl miliónu na opravu sehnalo ještě staré vedení obce a aby se dotace nevrátila, o to se doopravdy zasloužil zejména zastupitel Hadvičák. který jako první oslovil podnikatele Niebauera.Ten tuto práci z nedostatku času odmítl, ale doporučil jinou firmu. Tou byly práce přislíbeny s tím, že budou v šibeničním termínu provedeny. A tak se i stalo do konce roku 2009.Výběr dalšího, jakož i jednání o financích je nespornou prací stávajícího starosty. Naše obec je v posledních letech velmi zkoušena výběrem zastupitelů, zejména však starostů. Pro obyvatele to není jednoduchá zaležitost a všichni očekávají, že ti, co stojí v čele, nepůjdou jen za svou kariérou, ale budou chtít opravdu něco poctivě dělat, tedy i objektivně informovat.Já to očekávám to i od Vás, prozatím marně...
 

Přidat komentář


Jméno:

Název:


Komentář: