Komentáře

Historické pohlednice Žichovic

Pohlednice Žichovic 1920-1930Je to již několik měsíců co mě oslovil pan Jiří Novák a již podruhé mi poskytnul velmi zajímavé historické materiály, které se tentokrát přímo týkají obce Žichovice

 
nesouhlas
hav.ma@seznam.cz, 09.10.2008, 18:14 Odpovědět
Pravidelně čtu Vaše komentáře, často se jedná o velice zajímavé věci.
Odchod ředitelky Hnídkové, podle mého názoru , však neměl v pozadí banální věci a pokud jste takto psal, měl jste se informovat u starosty obce a zastupitelstva jako celku.Ředitelka Hnídková měla být odvolána, občané se nedozvěděli pravé příčiny a i v Otavanu vyšel zkreslený článek.Svůj názor jsem tlumočila i starostovi obce. Proto se Vám vůbec nedivím, že píšete v tomto duchu.Žijeme však v demokratickém státě a já vítám názor, pod který se pisatel podepíše a dokáže jej obhajovat. Děkuji.
 
Re: nesouhlas
Miloslav Sova, 21.10.2008, 14:30 Odpovědět
Dobrý den,

začneme od konce. Vítate názor pod který se pisatel podepíše a jediný kontakt na vás je e-mail hav.ma@seznam.cz - předpokládám tedy, že se jedná o paní Havelkovou Marii :-)

Co se týká informací od obecního úřadu, předpokládám že když starosta obce uvede nějaké důvody v tištěné verzi Otavanu, že mi nebude uvádět jiné důvody při osobní návštěvě - proto nebyl důvod ho kontaktovat.

Co se týká důležitosti problému, pokud jsem dobře informován šlo v první řadě o finance. Vám jako jedné z dotčených osob samozřejmě 2-3 tisíce nemohou připadat banální, při nestranném pohledu nezůčastněné strany je to však problém "marginální". Prostě zřizovatel školy neměl dopustit aby situace vyústila až k odchodu dlouholeté ředitelky školy - žijeme na vesnici, škola bojuje doslova o každého žáka. Také proto jsem upozornil na fakt, že k řešení problému měli být přizváni rodiče dětí, které se do školy teprve chystají. Nemá smysl se k celé záležitosti vracet, pouze si vzít ponaučení pro budoucnost a řešit otázky školy s chladnou hlavou.

Hezký den přeje Sova
 
dovětek
Marie Havelková, 15.04.2009, 19:27 Odpovědět
Milý pane Sovo,
nepište bludy,můj e-mail zná snad každý v této obci, píší mi i žáci.Celý život jsem se neschovávala, své názory jsem prezentovala vždy veřejně už době, když jste Vy o Žichovicích neměl ani tuchy.Jestli se chcete zviditelnit, udělejte to jinak.Předveďte to občanům při své práci v zastupitelstvu a hlavně ve školské komisi, kde sice zastupujete, ale výsledek nějak utekl.Nebo si myslíte, že trojtřídka, i když se souhlasem rodičů,je výsledek úspěchu? A víte, co je nejhorší? Vůbec z toho nemám radost, pracuji poctivě ve školství od roku 1971 a stále velmi ráda!V Žichovicích bylo dětí jako smetí, kde jsou a proč tam jsou?Zejptejte se některých zastupitelů, proč dali děti jinam. Zmiňované prostředky se měly využít hospodárněji,doklady byly k mání. Proč se nezveřejnily?.Když jste tak dobrý dopisovatel, proč jste si nezjistil,hlavní důvody rodičů, kteří k nám děti nedají a výhledově dát nechtějí.Pod vedením paní Opatrné jsem nabyla přesvědčení, že má práce má smysl a to jsem v posledních letech neměla.Také se nemíním vracet, ale poučení jsem si již vzala. Nikdy, a tomu věřte, nebudu poklonkovat chybným rozhodnutím kohokoliv. Marie Havelková
 

Přidat komentář


Jméno:

Název:


Komentář: